VERSION - en to sv_SE translation catalogue (43 entries)

en: NOT CONNECTED
sv_SE: INTE ANSLUTEN

en: CONNECTED
sv_SE: ANSLUTEN

en: Sagenda Authentication Settings
sv_SE: Sagenda inställningar för Autentisering

en: Sagenda Authentication Code
sv_SE: Sagenda Autentiseringskod

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Current Status
sv_SE: Nuvarande status

en: Click here to get your Authentication code.
sv_SE: Klicka här för att få din Autentiseringskod.

en: If you want to use a shortcode outside of the WordPress post or page editor, you can use this snippet to output it from the shortcode’s handler(s): <pre>echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>
sv_SE: Om du vill använda en kortkod utanför Wordpress post eller sida editor, kan du använda denna snutt till utdata från kortkod s handler (er): <pre> echo do_shortcode ([sagenda-calendar-wp]) </ pre>

en: NOTE: You first need to register on Sagenda and then you will get a Authentication token which you will use to validate this Sagenda Plugin.
sv_SE: OBS : Du måste först registrera sig på Sagenda och sedan får du ett Autentiseringstoken som du använder för att validera detta Sagenda Plugin

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Create a free account
sv_SE: Skapa ett gratis konto

en: About integration in your WP WebSite :
sv_SE: Om integrering till din WP webbsida:

en: How to get the token :
sv_SE: Hur du får ett token:

en: Useful links :
sv_SE: Användbara länkar:

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: You successfully subscribed to the event.
sv_SE: Din bokning är registrerad

en: You didn't configure Sagenda properly please enter your authentication code in Settings
sv_SE: Sagenda är inte rätt konfigurerat, skriv in din autentiseringskod under inställningar

en: Search for all the events between
sv_SE: Sök efter alla event inom

en: From
sv_SE: Från

en: To
sv_SE: Till

en: Please choose a bookable item
sv_SE: Var god välj ett bokningsbart objekt

en: Location
sv_SE: Plats

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Create a free Booking Account on Sagenda!
sv_SE: Skapa ett gratis Boknings konto hos Sagenda!

en: Search
sv_SE: Sök

en: Click an event to book It:
sv_SE: Klicka på ett event för att boka det:

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: No event found for the bookable item within the selected date range.
sv_SE: Inga event funna för det bokningsbara objektet inom spannet för valda datum.

en: Subscription
sv_SE: Prenumeration

en: Email
sv_SE: E-post

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Title
sv_SE: Titel

en: Mr.
sv_SE: Herr

en: Mrs.
sv_SE: Fru

en: Miss
sv_SE: Fröken

en: Dr
sv_SE: Doktor

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Submit
sv_SE: Boka

en: Please fill out all the required fields
sv_SE: Fyll i alla obligatoriska fält

en: Successfully connected
sv_SE: Anslutningen lyckades

en: Your token is wrong; please try again or generate another one in Sagenda’s backend.
sv_SE: Ditt token är fel, försök igen eller generera ett nytt token i Sagenda's backend.

en: An error has occurred. Booking wasn't saved.
sv_SE: Ett fel har uppstått. Bokningen sparades inte.
