VERSION - en to ms translation catalogue (23 entries)

en: Current Status
ms: Status Semasa

en: NOT CONNECTED
ms: TIDAK DISAMBUNGKAN

en: Click here to get your Authentication code.
ms: Klik di sini untuk mendapatkan kod Pengesahan anda.

en: Sagenda Authentication Code
ms: Kod Pengesahan Sagenda

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Sagenda Authentication Settings
ms: Tetapan Pengesahan Sagenda

en: CONNECTED
ms: DISAMBUNGKAN

en: NOTE: You first need to register on Sagenda and then you will get a Authentication token which you will use to validate this Sagenda Plugin.
ms: Nota: Anda perlu mendaftar dengan Sagenda dahulu, kemudian anda akan diberikan Tanda Pengesahan yang anda akan gunakan untuk mengesahkan Plugin Sagenda ini.

en: Read more
ms: Baca selanjutnya

en: Create a free account
ms: Buka akaun secara percuma

en: About integration in your WP WebSite :
ms: Mengenai integrasi dalam WP Website anda

en: How to get the token :
ms: Cara hendak mendapat token :

en: You didn't configure Sagenda properly please enter your authentication code in Settings
ms: Anda tidak mengkonfigurasi Sagenda dengan betul. Sila masukkan kod pengesahan anda dalam Tetapan

en: Useful links :
ms: Pautan berguna:

en: Your token is wrong; please try again or generate another one in Sagenda’s backend.
ms: Token anda salah; sila cuba lagi atau buat yang baru di bahagian belakang Sagenda.

en: Successfully connected
ms: Berjaya disambungkan

en: An error has occurred. Booking wasn't saved.
ms: Ralat telah berlaku. Tempahan tidak disimpan.

en: <strong>[sagenda-calendar-wp]</strong> add this shortcode either in a post or page where you want to display the Sagenda form.
ms: <strong>[sagenda-calendar-wp]</strong> tambahkan kod pendek ini sama ada dalam siaran atau halaman yang anda ingin paparkan borang Sagenda.

en: <strong>[sagenda-calendar-wp defaultView="x"]</strong> to define the view you want to open by default, where x is "monthy", "week", "day".
ms: <strong>[sagenda-calendar-wp defaultView="x"]</strong> untuk menentukan paparan yang anda ingin buka secara lalai, di mana x adalah "bulan", "minggu", "hari".

en: <strong>[sagenda-calendar-wp fixedbookableitem="x"]</strong> where x is the "id" of your bookable item. To know the identifier of your bookable item, you can just go to your bookable item list :  <a href="https://sagenda.net/BookableItems/List" target="_blank">https://sagenda.net/BookableItems/List</a> and select "edit". You will find a button to copy the identifier.
ms: <strong>[sagenda-calendar-wp fixedbookableitem="x"]</strong> di mana x adalah "id" bagi item anda yang boleh ditempah. Untuk mengetahui pengecam item anda yang boleh ditempah, anda hanya perlu pergi ke senarai item anda yang boleh ditempah : <a href="https://sagenda.net/BookableItems/List" target="_blank">https://sagenda.net/BookableItems/List</a> dan pilih "edit". Anda akan menjumpai butang untuk menyalin pengecam.

en: If you want to use a shortcode outside of the WordPress post or page editor, you can use this snippet to output it from the shortcode’s handler(s): <pre>echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>
ms: Jika anda ingin menggunakan kod pendek di luar siaran atau halaman Wordpress, anda boleh menggunakan cebisan untuk mengeluarkannya daripada pengendali kod pendek: <pre>echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>

en: <strong>[sagenda-calendar-wp defaultView="x"]</strong> to define the view you want to open by default, where x is "month", "week", "day", "agenda".
ms: <strong>[sagenda-calendar-wp defaultView="x"]</strong> untuk menentukan paparan yang anda ingin buka secara lalai, di mana x adalah "bulan", "minggu", "hari", "agenda".

en: <strong>[sagenda-calendar-wp removeMonthViewButton="true" removeWeekViewButton="true" removeDayViewButton="true" removeAgendaViewButton="true"]</strong> This will simply remove the corresponding view name to switch from a view to another one.
ms: <strong>[sagenda-calendar-wp removeMonthViewButton="true" removeWeekViewButton="true" removeDayViewButton="true" removeAgendaViewButton="true"]</strong> Ini akan terus mengalihkan nama paparan yang sepadan untuk menukar daripada satu paparan ke paparan yang lain.
