Sagenda - en to ja_JP translation catalogue (21 entries)

en: NOT CONNECTED
ja_JP: 不接続

en: CONNECTED
ja_JP: 接続

en: Sagenda Authentication Settings
ja_JP: Sagenda 認証設定

en: Sagenda Authentication Code
ja_JP: Sagenda 認証コード

en: Save Changes
ja_JP: 保存

en: Click here to get your Authentication code.
ja_JP: あなたの認証コードを取得するにはここをクリックしてください.

en: If you want to use a shortcode outside of the WordPress post or page editor, you can use this snippet to output it from the shortcode’s handler(s): <pre>echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>
ja_JP: ワードプレスのポストまたはページエディタの外部でショートコードを使用する場合は、ショートのハンドラ（S）からの出力には、このスニペットを使用することができます:  <pre> echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>

en: You successfully subscribed to the event.
ja_JP: あなたは成功的にイベントに加入している.

en: Description
ja_JP: 説明

en: Create a free Booking Account on Sagenda!
ja_JP: Sagenda上, 無料な予約アカウントを作成！

en: Click an event to book It:
ja_JP: イベントを予約するにはクリックしてください:

en: Email
ja_JP: E メール

en: First Name
ja_JP: 名

en: Last Name
ja_JP: 姓

en: Title
ja_JP: 礼儀

en: Mr.
ja_JP: 両氏

en: Mrs.
ja_JP: 両氏

en: Phone Number
ja_JP: 電話番号

en: Submit
ja_JP: 提出する

en: Please fill out all the required fields
ja_JP: すべての必須のフィールドを記入してください

en: Your token is wrong; please try again or generate another one in Sagenda’s backend.
ja_JP: あなたのトークンが間違っている、それを再度試すかSagendaのバックエンドで別のチケットを生成してください.
