Sagenda - en to it_IT translation catalogue (21 entries)

en: NOT CONNECTED
it_IT: NON CONNESSO

en: CONNECTED
it_IT: CONNESSO

en: Sagenda Authentication Settings
it_IT: Impostazioni di Autenticazione di Sagenta

en: Sagenda Authentication Code
it_IT: Codice di Autenticazione di Sagenta

en: Save Changes
it_IT: Salva le Modifiche

en: Click here to get your Authentication code.
it_IT: Clicca qui per ricevere il tuo codice di Autenticazione.

en: If you want to use a shortcode outside of the WordPress post or page editor, you can use this snippet to output it from the shortcode’s handler(s): <pre>echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>
it_IT: Se si desidera usare uno shortcode fuori dal post WordPress o l'editor di frontespizio, è possibile utilizzare questo snippet per l'output dal gestore di shortcode (s):  <pre> echo do_shortcode([sagenda-calendar-wp])</pre>

en: You successfully subscribed to the event.
it_IT: Hai sottoscritto l'evento con successo.

en: Description
it_IT: Descrizione

en: Create a free Booking Account on Sagenda!
it_IT: Crea il tuo Account di Prenotazione gratuita su Sagenta!

en: Click an event to book It:
it_IT: Clicca su un evento per prenotare:

en: book-it!
it_IT: Prenotalo!

en: First Name
it_IT: Nome

en: Last Name
it_IT: Cognome

en: Title
it_IT: Cortesia

en: Mr.
it_IT: Signore

en: Mrs.
it_IT: Signora

en: Phone Number
it_IT: Numero di Telefono

en: Submit
it_IT: Invio

en: Please fill out all the required fields
it_IT: Si prega di compilare tutti i campi richiesti

en: Your token is wrong; please try again or generate another one in Sagenda’s backend.
it_IT: Il token è sbagliato. Si prega di riprovare ancora o di generare un altro ticket nella backend di Sagenta.
