VERSION - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Next
hu: Következő

en: Today
hu: Ma

en: Previous
hu: Előző

en: Month
hu: hónap

en: Week
hu: hét

en: Day
hu: nap

en: You didn't add any Bookable item, please configure your Sagenda's account properly !
hu: You didn’t add any Bookable item, please configure your Sagenda’s account properly !

en: NOT CONNECTED
hu: Nincs kapcsolat

en: CONNECTED
hu: Kapcsolódva

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Current Status
hu: Állapot

en: Read more
hu: Olvass tovább

en: Create a free account
hu: Ingyenes fiók létrehozása

en: Useful links :
hu: Hasznos linkek:

en: Search for all the events between
hu: Események keresése itt

en: Back
hu: Vissza

en: You successfully subscribed to the event.
hu: Sikeresen előjegyezve!

en: Please pay for your event
hu: Fizetni kell ezért az eseményért.

en: Pay
hu: Fizetés

en: From
hu: Ettől:

en: To
hu: Eddig:

en: Please choose a bookable item
hu: Válassz egy foglalható elemet

en: Location
hu: Helyszín

en: Description
hu: Leírás

en: Create a free Booking Account on Sagenda!
hu: Hozz létre egy ingyenes fiókot a Sagenda oldalon!

en: Search
hu: Keres

en: Click an event to book It:
hu: Jelölj ki egy eseményt a foglaláshoz:

en: book-it!
hu: Foglaljuk le!

en: Help
hu: Súgó

en: No event found for the bookable item within the selected date range.
hu: Nincs esemény a kiválasztott dátumokon belül

en: Subscription
hu: Előjegyzés

en: Email
hu: Email cím:

en: First Name
hu: Keresztnév:

en: Last Name
hu: Vezetéknév:

en: Title
hu: Megszólítás

en: Mr.
hu: Úr

en: Mrs.
hu: Úrhölgy

en: Miss
hu: Kisasszony

en: Dr
hu: Dr.

en: Phone Number
hu: Telefonszám

en: Submit
hu: Elküld

en: Your selected booking :
hu: A kiválasztott foglalás:

en: Event Name
hu: Esemény neve

en: Payment Amount
hu: Fizetendő összeg

en: Now, let's book it! Please fill out the form below.
hu: A foglaláshoz töltsd ki az alábbi űrlapot.

en: Please fill out all the required fields
hu: Minden kötelező mezőt ki kell tölteni

en: Successfully connected
hu: Sikeres kapcsolódás

en: Your token is wrong; please try again or generate another one in Sagenda’s backend.
hu: Rossz token; próbáld újra vagy készíts másikat a Sagenda felületen.

en: An error has occurred. Booking wasn't saved.
hu: Hiba történt! A foglalás nincs elmentve.
