VERSION - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: Today
fi: Tänään

en: Previous
fi: Edellinen

en: Month
fi: Kuukausi

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: You didn't add any Bookable item, please configure your Sagenda's account properly !
fi: Varattavia kohteita ei! Määritä kohteet Sagenda tililläsi.

en: NOT CONNECTED
fi: EI YHDISTETTY

en: CONNECTED
fi: YHDISTETTY

en: Sagenda Authentication Settings
fi: Sagendan varmentamisen asetukset

en: Sagenda Authentication Code
fi: Sagenda varmennuskoodi

en: Save Changes
fi: Tallenna asetukset

en: Current Status
fi: Nykyinen tila

en: Click here to get your Authentication code.
fi: Klikkaa tästä saadaksesi varmennuskoodisi

en: <strong>[sagenda-wp]</strong> add this shortcode either in a post or page where you want to display the Sagenda form.
fi: <strong>[sagenda-wp]</strong> liitä tämä lyhytkoodi joko sähköpostiin tai sivulle jolle haluat Sagenda-lomakkeen.

en: <strong>[sagenda-wp bookableitem="my bookable item name"]</strong> if you want to display only one bookable item on that page. Pay attention : if your bookable item is name "My Item", bookableitem="my item" or bookableitem="My Item" will be correct, but "bookableitem="myitem" not!
fi: <strong>[sagenda-wp bookableitem="varattava tuote"]</strong> jos haluat näyttää vain tietyn varattavan tuotteen. Huom: Jos varattavan tuotteen nimi on "Oma Tuote", bookableitem="oma tuote" tai bookableitem="Oma Tuote" on oikein, mutta "bookableitem="omatuote" ei ole!

en: If you want to use a shortcode outside of the WordPress post or page editor, you can use this snippet to output it from the shortcode’s handler(s): <pre>echo do_shortcode([sagenda-wp])</pre>
fi: Jos haluat käyttää lyhytkoodia WordPressin julkaisun tai sivueditorin ulkopuolella shortcodeohjelmissa,voit käyttää tätä pätkäkoodia:   <pre>echo do_shortcode([sagenda-wp])</pre>.

en: NOTE: You first need to register on Sagenda and then you will get a Authentication token which you will use to validate this Sagenda Plugin.
fi: **HUOM: Sinun täytyy ensin rekisteröityä Sagendan sivuille jotta saat varmennuskoodin jolla todennat Sagendan lisäosan.

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Create a free account
fi: Luodaksesi ilmaisen tilin: <a href="https://sagenda.net/Accounts/Login" target="_blank">https://sagenda.net/Accounts/Login</a>

en: About integration in your WP WebSite :
fi: Integraatiosta WP nettisivuille:

en: How to get the token :
fi: Kuinka saat varmennuskoodin:

en: Useful links :
fi: Hyödyllisiä linkkejä:

en: You didn't configure Sagenda properly please enter your authentication code in Settings
fi: Sagenda ei ole määritetty oikein. Syötä aktivointikoodi asetuksiin

en: Search for all the events between
fi: Etsi kaikkia tapahtuma välillä

en: Back
fi: Takaisin

en: You successfully subscribed to the event.
fi: Olet onnistuneesti ilmoittautunut tapahtumaan.

en: Please pay for your event
fi: Ole hyvä ja maksa varaamastasi tapahtumasta

en: Pay
fi: Maksa

en: From
fi: Mistä

en: To
fi: Mihin

en: Please choose a bookable item
fi: Ole hyvä ja ja valitse varattava tuote

en: Location
fi: Sijainti

en: Description
fi: Kuvaus

en: Create a free Booking Account on Sagenda!
fi: Luo ilmainen varaustili Sagendaan!

en: Search
fi: Etsi

en: Click an event to book It:
fi: Klikkaa tapahtumaa varataksesi sen:

en: book-it!
fi: Varaa!

en: Help
fi: Tarvitsetko apua!

en: No event found for the bookable item within the selected date range.
fi: Ei tapahtumia varattavalle tuotteelle tällä aikavälillä

en: Subscription
fi: Kuvaus

en: Email
fi: Sähköposti

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Title
fi: Titteli

en: Mr.
fi: Hra

en: Mrs.
fi: Rva

en: Miss
fi: Nti

en: Dr
fi: Tri

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Submit
fi: Lähetä

en: Your selected booking :
fi: Varauksesi:

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

en: Payment Amount
fi: Maksun määrä

en: Now, let's book it! Please fill out the form below.
fi: No niin, varataan se! Ole hyvä ja täytä alla oleva lomake.

en: Please fill out all the required fields
fi: Täytäthän kaikki vaadittavat kentät

en: Successfully connected
fi: Onnistuneesti yhdistetty

en: Your token is wrong; please try again or generate another one in Sagenda’s backend.
fi: Varmennuskoodisi on virheellinen; ole hyvä ja yritä uudelleen tai luo uusi koodi Sagendan sisällönhallintajärjestelmässä.

en: An error has occurred. Booking wasn't saved.
fi: Tapahtui virhe. Varausta ei tallennettu.
